német nyelvű katonai

Indította jugaband, 2020 december 05, 15:13:24

Előző téma - Következő téma

jugaband

Kedves Fórumozók!

A linkelt helyen lévő Juhász ...(?) név alatt álló szövegben kérbék fordítási, olvasási segítséget.

https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-C9TD-58D1?i=1146&cat=289411
Amit értek:
Vezetéknév: Juhász
Született: Mo., Kisszántó (Bihar megye), 1831.
vallás: ref.

Köszönöm!

zotterferi

#1
Megfejtési kísérlet:

- keresztnév: Alexander, azaz Sándor
- családi állapota: nőtlen
- lenti szöveg: am 20. März 1852 beim Graf Coronini Infanterie Regiment No.6 als Gemeiner gegen 3 f Handgeld auf 8 Jahre assentirt, azaz (szabadon): 1852. március 20-án a 6-os számú gróf Coroniari gyalogosezredhez került bakaként 8 évre, amiért 3 f(orint) készpénzt kapott.

Majd a profik kijavítanak, ha tévedtem valahol :o)

Üdv / Feri



jugaband

Köszönöm szépen, Feri!

Üdv: Gábor

zotterferi

Kedves Gábor!

Én köszönöm a feladatot, mert remek alkalom volt számomra a kurrentschrift kiolvasásának gyakorlására.
Megjegyzés: a Jare (év) szóból kifelejtettem a "h" betűt (helyesen: Jahre), pedig az a fránya "h" betű tipikusan a nehezen azonosíthatóak közé tartozik, azzal szenvedtem a legtöbbet.  ;)

Üdv / Feri

Skoumal Krisztián

Kedves Feri,

Gyorsszerkesztéssel (is) tudod a saját hozzászólásodat javítani, így az elütéseket is.

Kedves Gábor,

a Feri által megfejtett szövege alatt:

1 Fl.[orin] im Feber 1853 aufg.
ami azt jelenti, hogy 1853. februárjában 1 Florint (forintot) fel... (valószínűleg felvett).

Üdv
Krisztián

zotterferi

Kedves Krisztián!

Köszönöm a kiegészítést!
A gyorsszerkesztést ismerem (de most valóban nem használtam), mert elsősorban meg akartam köszönni Gábornak a kis délutáni agytornát. De most már editáltam az eredeti bejegyzést.

Üdv / Feri

Babcsányi Judit

Idézetet írta: zotterferi Dátum 2020 december 05, 19:31:12- keresztnév: Alexander, azaz Sándor
- családi állapota: nőtlen
- lenti szöveg: am 20. März 1852 beim Graf Coronini Infanterie Regiment No.6 als Gemeiner gegen 3 f Handgeld auf 8 Jahre assentirt, azaz (szabadon): 1852. március 20-án a 6-os számú gróf Coroniari gyalogosezredhez került bakaként 8 évre, amiért 3 f(orint) készpénzt kapott.

Majd a profik kijavítanak, ha tévedtem valahol :o)

Üdv / Feri
Teljesen egyetértek Ferivel. Csak annyit tudok hozzátenni, hogy
Profession: ohne = nincs szakmája, foglalkozása

BJudit
BJudit

jugaband

Köszönöm szépen a válaszokat, reakciókat mindenkinek!
Gábor