MyHeritage

Indította Füzesi Attila, 2021 január 06, 17:56:57

Előző téma - Következő téma

Füzesi Attila

Sziasztok!

2 furcsaságot szereték megosztani a MyHeritage DNS-egyezéseimmel kapcsolatban.

Az első hogy édesanyám egyezései között van egy személy, aki az én egyezéseim közül hiányzik.
A gedmatch.com is jelzi hogy 42,2cM közös DNS-em van vele, amivel nekem kb. az első tízben kellene lennie.
És mivel édesanyámnál látszik, ezért az is nyilvánvaló hogy bennevan a MyHeritage adatbázisban.

A második hogy vannak olyanok ahol nálam nagyobb rész egyezik, mint édesanyámnál. Ilyenkor gondolom az lehet hogy édesapám genetikájából is vannak egyező részek, de ha valaki jobb megoldást tud erre akkor nem bánom ha felvilágosít :)

Tegze Sándor Béla

Egy ideje kapcsolatban vagyok a MyHeritage-en egy hölggyel, akivel van a családfán egyező vezetéknevünk, és származási helyünk. Korábban nem találtunk kapcsolatot a családjaink között, mert ő a nagyapján túl nem ismerte az őseit. Most felkerült a fia genetikai mintája, és ezzel egyidőben a dédapa generációját is felderítették, és így meglett a közös ős. Ami nagyon furcsa, hogy a fiút (ötödik unokatestvérem) összemeccselte velem a rendszer, de az anyukát (negyedik nagynéni, ha van ilyen) továbbra sem.

Kriston Péter

Ezekre a furcsaságokra időközben született magyarázat? Engem érdekelne, ha igen.
Vannak hasonló jellegű ügyeim.