Legutóbbi hozzászólások

#1
C, Cs / Csopak
Utolsó hozzászólás tomi1963 - 2024 szeptember 04, 11:00:32
Van esetleg valami tipp arra, hogy hova tűntek a csopaki anyakönyvek?
Én legalábbis már nem találom ...
#2
E, É / Elemér (Németelemér)
Utolsó hozzászólás tomi1963 - 2024 július 31, 10:28:31
Kérés
Elemér
Ha valaki esetleg hozzáfér az eleméri (Szerbia, Vajdaság) állami / polgári anyakönyvekhez, és megoldható, kérem legyen szíves megküldeni.
Az 1900. évi  bejegyzések közül
az 1900. január 22-én elhunyt Bobor Györgyné Kiss Róza / Rozália
valamint
az 1900. március 18-án elhunyt Dániel Jánosné Kiss Auguszta
halálozási bejegyzéséről szeretnék fotómásolatot kérni, ha ez valamilyen módon esetleg megoldható.
Köszönöm.
#3
V, W / Re:Várnay Elemér - Gödöllő
Utolsó hozzászólás Tóth Tibor - 2024 április 25, 19:25:22
Csak tájékoztatásul a témához, aktualizálva ezt:

Az általam két évvel ezelőtt említett Várnay/Várnai dokumentumokat a mai napon megküldtem egy, jelenleg Kanadában élő távoli leszármazottjának, úgyhogy a felhívásom aktualitását vesztette.
#4
S,Sz / Schmuzer - Szlávi - Steiner
Utolsó hozzászólás tomi1963 - 2024 február 20, 08:41:45
Keresném a veszprémi városi izraelita házasságkötésiben
1893. június 29. körül
Schmuzer Mór / Móric gazdatiszt (lakóhelye: Tótvázsony)
Steiner Dóra / Teodóra (lakóhelye: Veszprém)
Lehet, hogy valamit rosszul csináltam, de nekem úgy tűnik, hogy a veszprém városinál is a veszprém izraelita kerületit töltötték fel a kérdéses időszak vonatkozásában.
Ha valaki tudja, hogy valójában hol van, legyen szíves írja meg. (vagy küldje el, ha lehet)
Köszönöm.
Tóth-Bencze Tamás
#5
DNS-genealógia / Re:MyHeritage
Utolsó hozzászólás Kriston Péter - 2024 január 03, 15:24:21
Ezekre a furcsaságokra időközben született magyarázat? Engem érdekelne, ha igen.
Vannak hasonló jellegű ügyeim. 
#6
Kedves segítő,

A megadott anyakönyv bal oldalának utolsó sorából az alábbiakat sikerült saját erőből kihámoznom:
Az első rubrikában gondolom az eskető pap neve: .... János
A következőben a házasultak: Pap László (Basilius) és .... Mária
Életkor: 26(?) és 17 évesek talán
A következő két rubrikába nem tudom mi van írva.
Az utolsó a tanúk: Kozák György és .... Péter

A fenti adatok megerősítésében és kiegészítésében kérném szíves segítségét.
Előre is köszönöm!

1. A szöveg forrása, illetve fajtája: FamilySearch Anyakönyv
2. Az év, melyből a szöveg származik: 1803.
3. A helység vagy környék, ahonnan a szöveg származik: Hajdúdorog
4. Nevek, melyek szóba jöhetnek: Papp
5. Online forrás esetén direktlink: https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSB8-MSVX-1?cat=413695

#7
Egyéb családkutatási témák / ingatlan
Utolsó hozzászólás Bogdán György - 2023 október 26, 10:07:39
Tisztelt Kutatótársak!
Egy budapesti (20. századi) és egy Zala megyei (19. századi) ősöm esetében szeretném megtudni, vajon saját tulajdonú ingatllanban éltek-e, vagy bérleti jogviszonyban. Maguk a címek az anyakönyvekből megvannak, csak a jogviszony érdekelne. Kérem a tapasztalt kollégák segítségét, online vagy személyes kereséssel hol juthatnék ilyen információhoz.
Köszönöm előre a visszajelzést.
Bogdán György
#8
G, Gy / Gönyü
Utolsó hozzászólás TímeaL - 2023 szeptember 03, 15:36:22
Kedves Kutatótársak!
Valaki tudna nekem segíteni abban hol találom meg Gönyü (Győr-Moson-Sopron megye) 1828 előtti anyakönyveit? Illetve egyszer rátaláltam, de sajnos azóta sem találom azt azt oldalt, ahol meg lehetett nézni, hogy bizonyos korokban a kisebb települések anyakönyvezése melyik másik településhez tartozott. Ismer esetleg valaki ilyet?
Köszönöm a segítséget!
#9
Helytörténet / Varsád
Utolsó hozzászólás Belfegor - 2023 augusztus 28, 11:43:21
Kutat valaki kitelepítéssel kapcsolator adatokat? Konkrétan Varsád, ill. Tolna megyében.
#10
P / Pusztacsév, Nyáregyháza
Utolsó hozzászólás Heikigou - 2023 július 25, 21:20:56
Tisztelt MACSE tagok!

Anyai nagymamám, Szosták Imréné sz. Vass Julianna házassági anyakönyve szerint Nyáregyháza, Pusztacsév településen született.
A familysearch oldalon Pusztacsévre vonatkozólag semmilyen találatot sem kaptam. Amennyire netről ki tudtam deríteni, eléggé viharos élete volt a településnek. Az itteni születéseket hol lenne érdemes keresni?
A nyáregyházi születéseket, Albertirsa anyakönyvei között találtam meg, de csak 1895-ig. Az ez után születettek anyakönyvei hol lehetnek?

Előre is köszönök bármilyen segítséget:
Parsche István