Adoptált vagy sem?

Indította TrombitasAndrea, 2022 augusztus 11, 10:01:03

Előző téma - Következő téma

TrombitasAndrea

Kedves Csoporttagok, az alabbiakban kernem velemenyeteket, segitsegeteket:

Nagyapamat, Trombitas Ottot (szuletett Budapest I., 1924. szept.09., anyja neve Denes Margit) egy csaladi pletyka szerint neveloapja, Trombitas Istvan orokbefogadta - tehat nem Trombitas csalanevvel szuletett.
Edesapam, nagyanyam, nagyapam mar sajnos mind meghaltak, ezert az anyakonyvi kivonatkra tamaszkodva probalom megfejteni, hogy igaz-e ez a pletyka vagy sem.

Eddig erre jutottam:
1. Dednagyanyam, Denes Margit es "dednagyapam", Trombitas Istvan 1929-ben hazasodtak ossze, nagyapam 1924-ben szuletett. Hazassaguk utan 3 kozos gyermekuk szuletett meg (Erzsebet, Margit, Istvan).
2. Megtalaltam az FS oldalon a nagyapam es nagyanyam hazassagi anyakonyvi kivonatat, ebben nagyapam Trombitas Otto neven szerepel es az apja nevenel Trombitas Istvan van megjelolve.
3. Szinten megtalaltam nagyapam halotti anyakonyvi kivonatat, amiben szinten Trombitas Otto neven szerepel es apa nevekent szinten Trombitas Istvan van megjelolve. Eddig tehat minden arra mutatott, hogy NEM orokbefogadtak, hanem edesapja valoban Trombitas Istvan volt, aki csak szuletese utan 5 evvel vette el dednagyanyamat.
4. Mivel nagyapam szuletesi anyakonyvi kivonata nincs fent az FS oldalan, megkerestem a Budapest I. anyakonyvi hivatalat emailben, es megkertem oket, segitsenek a szuletesi akvi kivonat megszerzeseben. Keresemre rogzitettek azt az elektronikus anyakonyvi nyilvantartoban. Mivel Belgiumban elek, meg kellett kernem egy ismerost, hogy kerje le a rogzitett anyakonyvi kivonatot, ami sikerult is. Az eredeti kivonat masolatara szamitottam, mindenfele utolagos bejegyzessel, de csak egy modern formatumu "masolatot" kaptam, amiben szuletesi nevkent Trombitas Otto szerepel, apja neve Trombitas Istvan. Kerdesem az lenne, hogy vajon hogy tudnam megtekinteni az eredetit, illetve hogy vajon ezen a rogzitett peldanyon minden, az eredetin szereplo megjegyzesnek rajta kell-e lennie? Tudja valaki a valaszt?
5. A fentiek szerint ugy tunik, hogy nagyapam nem orokbefogadott volt, azonban a testvere unokajaval csinaltunk egy DNS tesztet, es csak 0,4% a DNS egyezesunk. Ha mind a dednagyanyam es a dednagyapam kozos lenne, akkor ennel magasabb DNS egyezesnek kellene lenni, ha jol tudom, 4-7% korulinek. Ez alapjan es a csaladi pletyka alapjan meg mindig nem hagy nyugodni a gondolat, hogy megis orokbefogadott volt nagyapam.

Hol tudnek meg kutakodni ez ugyben? Sajnos a nevvaltoztatasok kozott sem talaltam semmit, de gondolom, ott nincs fent minden adat.

Ha van valakinek valami jo otlete, megkoszonnem.