Kedves Tagság!
Szeretnék pár mondatot írni nektek az elnökség tevékenységéről és az egyesület jelenlegi helyzetéről.
Miután december 23-án megjelent a hír, hogy a kormány Családtörténeti Kutatóközpontot hoz létre az anyakönyvek digitalizálására, ügyvezető elnökünk egy sajtóközleményt juttatott el az MTI-hez. A sajtóközlemény hatására az Inforádió interjút kért Reicher Pétertől, majd ez pár napon belül meg is történt. A sajtóközleményben az állt, hogy a MACSE fontosnak tartja, hogy a családtörténet kutatás témája kormányzati fókuszba került. A kormányzati támogatás felgyorsíthatja a családfakutatáshoz szükséges történelmi adatok, magyar vonatkozású anyakönyvek digitális elérhetőségét. Ezáltal nemcsak elősegíti a magyar vonatkozású családi történetek összeállítását, hanem az új nemzedéknek kézzelfogható alapot teremt a családi múlt megismerésével. Reméljük, az újonnan létrejövő központtal sikerül szoros szakmai együttműködést kialakítania egyesületünknek. Bízunk benne, hogy az interjú hozzájárul a MACSE népszerűségéhez.
Valamint a mai nappal a MACSE taglétszáma elérte az 1500 főt

Mindig van mozgás, vannak új belépők és kilépők az egyesületben, de soha ennyien még nem voltunk. Úgy látszik vonzónak találják a családkutatók az egyesület szolgáltatásait, ami nyilvánvalóan az elnökség munkájának köszönhető. Az adatbázis használata mellett, sokan az oktatás és a rendszeres előadások miatt kérik a MACSE tagságot. A szakmai titkár működése is teljesebbé teszi a szolgáltatások palettáját, amit a MACSE nyújt.
Korábban több külföldi tagtársunk panaszkodott, hogy a külföldről Euróban befizetett összegből a CIB BANK nagyon sokat von le. Ez a CIB BANK kondíciós listája szerinti összeg volt. Az Elnök úr intézkedésének köszönhetően, egyesületünk 50%-os kedvezményt ért el ebből az összegből.
Szeretnék még írni az egyesület jelenlegi helyzetéről és az elnökség további terveiről. Mivel lemondott az elnökség, de a járványhelyzet miatt nem tudjuk a közgyűlést összehívni, így minden megy tovább addig, amíg be nem jelentik a pandémiás vészhelyzet végét. Addig az ügyvezető elnökség vezeti az egyesületet. Ha józanul belegondolunk, a vészhelyzetnek nem lesz vége február 8-án, nagy valószínűséggel meghosszabbítják március közepéig. Amikor feloldják a korlátozásokat, akkor ahogy az alapszabály is írja, a Felügyelő Bizottság fog jelölőbizottságot állítani, az elnökség meg összehívja a közgyűlést. Így nagy valószínűséggel egy áprilisi tisztújító közgyűlésre kell számítanunk.
A jelölőbizottság feladata lesz:
- a jelölések fogadása (elnökségi és felügyelőbizottsági tisztségre),
- a tisztségeket vállalók regisztrálása,
- ezirányú nyilatkozatuk bekérése,
- a jelölt lista átadása a közgyűlést összehívó elnöknek a tisztújító közgyűlés előtt.
Bármely rendes vagy örökös tag jelölheti bármely rendes vagy örökös tagot egy tisztségre. Akit legalább két tag jelöl, azt megkérdezi a jelölőbizottság, hogy vállalja-e a tisztséget.
De mire ezt a procedúrát elkezdhetjük, az még nagy valószínűséggel hónapok. Addig is minden megy tovább és az ügyvezető elnökség végzi a munkáját.
Eredményes kutatást kívánok mindnyájatoknak!
Üdvözlettel,
Rajeczky Zsuzsanna
egyesületi koordinátor