Lindvay (Limbai) Theresia származási helye.

Indította Beregi Kati, 2022 január 23, 11:01:53

Előző téma - Következő téma

Beregi Kati

Kedves Kutatótársak!
Segítségeteket szeretném kérni a menyasszony neve, származási helyének kiolvasására. A mellékelt 1851. október 27-i óbébai (Románia)anyakönyvi bejegyzést az év végén /ingyenes/   az Ancestryről mentettem le. Valószínűnek tartom, hogy apai ükszüleim házassági bejegyzése, de a név és a származási hely kicsit összezavart.
Segítséget kértem 2021.júliusában már Horváth Erzsébet édesanyjának nevének kiolvasására, édesapám imakönyvében nagymamám által feljegyzett családra vonatkozó adatokat én tévesen mindig Limhocinak olvastam, de akkor hozzátok fordultam és Limbai  lett a kiolvasás eredménye. Ezt én elfogadtam szerencsére az ingyenes Ancestry napokon a gyermekeik  születési, halotti anyakönyveit  megtaláltam. A szülők     Joannes Horváth Theresia Limbai.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Barátsággal: Beregi Kati!

Tóth Tibor

Kedves Kati,

származási helyként én egyértelműen Oroszlányt vélek látni. Ami a családnevet illeti, Lindvay vagy Sindvay egyaránt lehetséges, több oldalt kéne megvizsgálni ahhoz, hogy kiderüljön, a szókezdő betűket hogy írta a plébános.

Üdv,

Tibor


Beregi Kati

Kedves Tibor!
Köszönöm szépen válaszodat, én is így olvastam a bejegyzést. Azt gondolom, hogy nem biztos, hogy az én ük szüleim házassági bejegyzése, de azért az is lehet, hogy igen. A családi feljegyzésekben, beszélgetések alkalmával nem láttam nem hallotta említeni Oroszlányt. 1895 előtti egyházi anyakönyvek között nem találtam Oroszlányt.
Nagyon köszönöm a segítséget, üdvözlettel: Kati