Cibakháza

Indította Vaclav, 2020 november 25, 08:56:20

Előző téma - Következő téma

Vaclav

A településen elsősorban a Törőcsik és Diósi családokat kutatom (kocsmáros, vendéglős, szódagyáros) de persze jöhet minden ami ide kapcsolódik.
Bővebb olvasnivaló a ma már beszerezhetetlen, 2000-ben megjelent Cibakháza története c. önkormányzati kiadású könyben lehet (Horner István, Dr. Őze Sándor, Ráczkevi Lajosné), illetve Bakodi Lajos: Cibakháza története 1945-70-ig (1970) c. kéziratában, ami meglehetősen vonalas, de legalább hozzáférhető online:
https://library.hungaricana.hu/hu/view/MEGY_JNSZ_TiszazugiMuzeum_0244-1972/?pg=0&layout=s

Mihalik Béla

Kedves Vaclav,

Azt lehet tudni, hogy a cibakházi Törőcsikek honnan jöttek? A 18. század elején két nagy nemzetségük volt, a jászalsószentgyörgyi és a pélyi, utóbbi tarnaszentmiklósi leágazásából származott Törőcsik Mari (aki maga is Pélyen született egyébként). Én magam nem vagyok Törőcsik leszármazott, de pélyi dédapám révén sok kapcsolódási pont volt a Törőcsik családdal, azért is szoktam felfigyelni a névre.

Vaclav

Kedves Béla!
Egyetlen lépésem van meg visszafelé, Tószegről érkzetek 1870 körül, de ott hamar megakadtam.